• Marzec 2017

  • Badania

  • Kadra

  • Dziewczyny

  • Kwiecień 2017

logo simpZarząd Oddziału Bydgoskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Bydgoszczy, postanowił ufundować w drodze konkursu nagrodę za najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym napisaną w roku akademickim 2016/2017 na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP w Bydgoszczy.

Nagrody i wyróżnienia laureatom Konkursu wręczy Prezes Zarządu Oddziału Bydgoskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Bydgoszczy w czasie uroczystości obchodów Święta Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP w Bydgoszczy.

Proponowane do nagrodzenia prace dyplomowe spełniające wymogi załączonego do niniejszego pisma Regulaminu należy składać u Przewodniczącego Oddziałowej Komisji Konkursowej OB SIMP w Bydgoszczy kol. Sylwestra BOROWSKIEGO (Instytut Automatyzacji i Transportu – Zakład Mechatroniki i Maszyn Roboczych: tel. 52 340-81-32, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Termin zgłaszania proponowanych do nagrodzenia prac dyplomowych upływa w dniu 01 grudnia 2017 r.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia

KOMUNIKAT

 

Termin odbioru decyzji dotyczących

wniosków o przyznanie stypendium socjalnego, stypendium

specjalnego dla osób niepełnosprawnych oraz stypendium rektora dla

najlepszych studentów i zapomogi na rok akademicki 2017/18 należy odebrać

w Dziekanacie Wydziału w terminie do 22 listopada 2017 r.

 

Dziekanat:

Sobota zjazdowa (8.30-11.30) – 18.11.2017

Poniedziałek (9.00-13.00) – 20.11.2017

Wtorek (9.00-13.00) – 21.11.2017

Środa (9.00-13.00) – 22.11.2017

Czwartek – nieczynne

Nieodebranie decyzji jest równoznaczne z brakiem wypłaty w miesiącu listopadzie br.

 

 

Zapraszamy do udziału

w

uroczystym wręczeniu dyplomów absolwentom Wydziału Inżynierii Mechanicznej

rocznika akademickiego 2016/2017

Uroczystość odbędzie się

w dniu 9 grudnia 2017 roku o godz. 1100

w Auditorium Novum przy  Al. prof. S. Kaliskiego 7, Bydgoszcz

 

Dziekan

prof. dr hab. inż. Janusz Sempruch

Chór
Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego

zaprasza
studentów, pracowników, przyjaciół uczelni i muzyki.

Każda środa od 19:00
Aula B2 Wydziału Rolniczego
przy ul. Bernardyńskiej

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Studenci SKN IOZE WIM UTP w Bydgoszczy na Targach RENEXPO 2017

W dniach 25-27.10.2017r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbyły się 7-me Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej - RENEXPO 2017.

Celem uczestnictwa Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy na Targach RENEXPO 2017 w formie stoiska była szeroko rozumiana promocja oferty UTP zarówno w zakresie promocji oferty dydaktycznej jak i w obszarze nawiązywania kontaktów biznesowych. Dla studentów Koła to Spotkanie Targowe było szansą dla studentów w nawiązaniu nowych kontaktów z przedstawicielami branży OZE.

Czytaj więcej...

Jest tylko jeden taki dzień w roku

 

gdzie przy mogiłach stoimy do zmroku....

GC

 

Przez ostatni rok z grona pracowników, przyjaciół Wydziału odeszli od Nas

w kwietniu mgr inż.  Józef Kamiński,

w sierpniu  dr inż Krescenty Sędzierski

 

 

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

 

W dniu 25 października 2017 roku studenci piątego semestru kierunku Mechanika i Budowa Maszyn o specjalności: Technologia Maszyn uczestniczyli w "Drzwiach otwartych" w fabryce obrabiarek DMG MORI w Pleszewie. Studenci w ramach wizyty mogli uczestniczyć w licznych panelach dyskusyjnych, w których prezentowane był najnowsze technologie związane z narzędziami raz oprawkami dedykowanymi do obrabiarek sterowanych numerycznie. Po prezentacjach grupa została oprowadzona po fabryce gdzie można było zapoznać się z poszczególnymi liniami technologicznymi: zaczynając od obróbki żeliwnych korpusów, poprzez ich kontrole jakości a skończywszy na linii montażowej gotowych obrabiarek CNC oraz ich testach.

 

Czytaj więcej...

Pracownicy WIM na Konferencji VII Ukraińsko-Polskie dialogi naukowe oraz na Międzynarodowym Forum Ekoenergetycznym: Efektywność energetyczna i Energetyka OZE

Począwszy od 2003 roku, co dwa lata, Chmielnicki Uniwersytet Narodowy we współpracy z uczelniami i partnerami z Polski, Litwy, Słowacji, Rumunii z dużym powodzeniem organizują Międzynarodową Konferencję Ukraińsko-Polskie dialogi naukowe.

W tym roku Międzynarodowa Konferencja VII Ukraińsko-Polskie dialogi naukowe odbyła się w dniach 18-21 października 2017 roku w hotelu Raduga (Rejon Latyczowski, Obwód Chmielnicki).

W tym roku Konferencja poświęcona była pamięci wybitnego i utalentowanego naukowca profesora Jurija Shalapko. Prof. Jurij Shalapko był inicjatorem i organizatorem tej Konferencji. Imię profesora Shalapko znane jest nie tylko na Ukrainie, ale również w wielu krajach Unii Europejskiej. Jego badania w zakresie tarcia i zużycia w maszynach wniosły duży wkład w rozwój bazy naukowej Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego. Profesor Shalapko był jednym z aktywnych twórców i kreatorem rozwoju współpracy międzynarodowej Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego z wieloma uczelniami zagranicznymi w tym również UTP w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

W dniach 20-21 października w Nowym Sączu odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Środowisko Miejskie - Inteligentny Model Współpracy: Uczelnia-Samorząd-Biznes. Wzięli w niej udział przedstawiciele wielu polskich uczelni wyższych oraz goście z Chin, Kanady i Węgier. Prelegenci przedstawili własne doświadczenia w  zakresie funkcjonowania "trójkąta" współpracy. Na zaproszenie organizatora Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy reprezentowała Ewa Raczyńska-Mąkowska, która przedstawiła swoje doświadczenia w zakresie budowania współpracy Uczelni z Miastem i Biznesem oraz aktywność Zakładu Wzornictwa WiM w tym obszarze. Uczestnicy  konferencji z dużym zainteresowanie wysłuchali przygotowanego na tę okazję wystąpienia. Wyrazili swoje uznanie dla działań zmierzających do  zwiększenia obecności projektów studenckich w przestrzeni miasta oraz dla idei dr. hab. Romualda Fajtanowskiego i mgr Ewy Raczyńskiej-Mąkowskiej zbudowania platformy wymiany doświadczeń pomiędzy trzema współpracującymi stronami - Festiwalu Young4Design.
Na zakończenie konferencji uczestnicy podpisali wspólną Deklarację.

 

Czytaj więcej...

Zakład Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i Orkiestra Kameralna Accademia dell Arco serdecznie zapraszają na koncert Młodzi Wirtuozi i ekspozycję obiektu autorstwa Joanny Sichel, które odbędą się w ramach cyklu Sztuka Dźwięku i Formy 21 października b.r. (sobota), o godzinie 18.00 w Hali Pomp Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 242.

 

 
 
 
 

Zakład Wzornictwa UTP serdecznie zaprasza na wystawę Piotra Grygora EEGrafika do klubu Mózg, przy ul. Parkowej 2 w Bydgoszczy. Wystawę grafik z fal mózgowych będzie można oglądać przez cały czas trwania 13. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych Mózg Festival, do 11.11.2017.
 
Piotra Grygora można było także usłyszeć w Miejskim Centrum Kultury, pierwszego dnia 13th Mózg Festival (23.09.2017), w ramach eksperymentalnej Come Down To Earth Orchestra, prowadzonej przez prof. Marka Chołoniewskiego, kompozytora, artystę dźwiękowego, performera i wykładowcę, kierownika Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej oraz Pracowni Audiosfery Wydziału Intermediów ASP w Krakowie.
 
30.09.2017 Piotr Grygor w ramach 13th Mózg Festival zrealizował także instalację audio Plant Chant na procesy życiowe roślin. Dokumentacja audio wkrótce.
Więcej informacji na: 
festiwal.mozg.pl/bydgoszcz
 
 

Czytaj więcej...

Zakład Wzornictwa UTP serdecznie zaprasza na wystawę dr Moniki Rak
Wątki linearne. Pomiędzy nicią a tkaniną w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy. 
 
Wystawa czynna do 29.10.2017.
 
Dr Monika Rak jest laureatką 1 Nagrody w Konkursie Sztuki Twórców Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Polygonum 4
 
Więcej informacji i galeria zdjęć na: 
 
 

Czytaj więcej...

W dniach 19 – 23 października 2017 roku w Darłowie odbył się XXVIII Sympozjon Podstaw Konstrukcji Maszyn.

Wydział Inżynierii Mechanicznej reprezentowany był przez Zakład Wzornictwa w składzie: dr Monika Rak, dr hab. Romuald Fajtnowski, mgr Piotr Grygorkiewicz, dr Marcin Jędrzak, pod kierownictwem dr. hab. inż. Grzegorza Szali, prof. nadzw. UTP,  Kierownika Zakładu. Zakład Wzornictwa w Sympozjonie uczestniczył po raz pierwszy. W pełnym zakresie tematycznym wkomponował się w obszar konferencji, prezentując swoje referaty.

 

 

Czytaj więcej...

Dziekan Wydziału Lekarskiego CM UMK oraz Zakład Inżynierii Biomedycznej UTP
serdecznie zapraszają na wykład otwarty pod tytułem:

Flex Robotic System: through natural orifices to difficult to reach areas

który wygłosi Antonio Licata, General Manager, International Sales&Marketing z Medrobotics Corporation Raynham, Massachussets, USA

w dniu 17 października 2017- wtorek- godzina 11.30-12.40
w Auli 35 w budynku Wydziału Farmacji przy ulicy Skłodowskiej-Curie 9 w Bydgoszczy

wstęp wolny

wykład w języku angielskim

 

XIX-sta KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA RECYRKULACJA W BUDOWIE MASZYN
…O materiale, procesie i systemie recyrkulacji…

 

 

 
    W dniach 25 i 26 września 2017 roku w Hotelu Rzemieślnik w Gdańsku odbyła się XIX-sta Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Recyrkulacja w Budowie Maszyn”. Konferencja jest organizowana w Instytucie Technik Wytwarzania przez Zakład Systemów Technicznych Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP w Bydgoszczy od 1991 roku. W tym roku współorganizatorami Konferencji był Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej, Bydgoskie Towarzystwo Naukowe oraz Fundacja Rozwoju Mechatroniki.

 

Czytaj więcej...

 

Spotkanie organizacyjne dla studentów I roku studiów stacjonarnych

studiów pierwszego stopnia

rozpoczynających zajęcia dydaktyczne

roku akademickiego 2017/2018

odbędzie się 2 października 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 900 

w Auli Wydziału Inżynierii Mechanicznej

w budynku Audytorium Novum

przy ul. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy

 

 

KANDYDACI NA STUDIA W UTP
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy
prowadzi rekrutację uzupełniającą na następujące kierunki:


- inżynieria biomedyczna
- inżynieria odnawialnych źródeł energii
- mechanika i budowa maszyn
- transport

Czytaj więcej...

Termin składania wniosków (wraz z wymaganymi dokumentami)
dla studentów i doktorantów upływa 29 września 2017 r.

 Wnioski wypełnione elektronicznie należy złożyć w Dziekanacie Wydziału.

Szczegóły w poniższych komunikatach. 

 

STYPENDIA MINISTRA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA DLA STUDENTÓW

Komunikat dla studentów

Tryb ubiegania się studentów UTP o stypendium ministra za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2017/2018

Oświadczenie o spełnianiu warunku wynikającego z art. 184 ust. 5 ustawy prawo o szkolnictwie wyższym - wzór

 Informacja na temat stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia dla studentów (link do strony MNiSW oraz wzoru wniosku)

 

STYPENDIA MINISTRA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA DLA DOKTORANTÓW

Komunikat dla doktorantów

Tryb ubiegania się doktorantów UTP o stypendium ministra za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2017/2018

Oświadczenie o nieukończeniu innych studiów doktoranckich - wzór

Informacja na temat stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia dla doktorantów (link do strony MNiSW oraz wzoru wniosku

Egzamin na kierunek Wzornictwo
 
Egzamin wstępny na kierunek Wzornictwo odbędzie się 5 lipca, 
w Restauracji Uniwersyteckiej, ul. Gen. Władysława Andersa 1. 
Początek egzaminu o godz. 10.00.
Prosimy o przybycie na godz. 9.30.
 
 

Czytaj więcej...

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął kolejny, szósty już konkurs w ramach programu Diamentowy Grant, powiększając tym samym grono jego laureatów do 520 osób. Wśród nagrodzonych w tej edycji znalazła się Pani Inż. Weronika Kruszelnicka - obecnie studentka studiów magisterskich - kierunek  Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Inżynierii Mechanicznej. Jest ona również Asystentką Stażystką w Zakładzie Systemów Technicznych w Instytucie Technik Wytwarzania tegoż Wydziału. Opiekunem naukowym Pani Weroniki jest dr hab. inż. Andrzej Tomporowski, prof. nadzw. UTP - Prodziekan ds.Organizacji i Rozwoju WIM UTP.

Czytaj więcej...

REKRUTACJA NA STUDIA DOKTORANCKIE
NA ROK AKADEMICKI 2017/2018

DYSCYPLINA: BUDOWA I EKSPLOATACJA MASZYN

 

Szczegółowe informacje dla kandydatów oraz wykaz dokumentów dostępne są na stronie www.utp.edu.pl zakładka: Rekrutacja / studia III stopnia

Termin i miejsce składania dokumentów:

Dokumenty można składać do 21 września 2017 roku

w Dziekanacie Wydziału Inżynierii Mechanicznej

Al. prof. S. Kaliskiego 7  (bud. 2.3, pok. 202)

tel. 52 340 82 48

Rozmowa kwalifikacyjna - 25 września 2017 roku

Ogłoszenie wyników - 26 września 2017 roku

W dniu 5 czerwca 2017r. w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 116

PZM OZDG sp. z o.o. w Bydgoszczy wraz z Współorganizatorami i Partnerami zorganizowali

Pierwszy Ogólnopolski Dzień Bezpieczeństwa i Ekologii w PZM.

W ramach Pierwszego Ogólnopolskiego Dnia Bezpieczeństwa i Ekologii zorganizowano:

Prelekcje z zakresu bezpieczeństwa i ekologii w motoryzacji

Zapoznanie się z symulatorami dachowania, zderzeń czołowych, żyroskopu

Możliwość weryfikacji umiejętności kierowania na płycie poślizgowej i skidcar

Głównym punktem programu był wyścig bolidów elektrycznych, w którym udział wzięli studenci Wydziału Inżynierii Mechanicznej specjalności Samochody i Ciągniki oraz członkowie Koła Naukowego Fanów Motoryzacji z własnym bolidem.

Czytaj więcej...

W dniu 18.05.2017r. Zakład Inżynierii Pojazdów z udziałem studentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej specjalności Samochody i Ciągniki oraz członków Koła Naukowego Fanów Motoryzacji zorganizowali na terenie Campusu UTP pokaz:

ratownictwa drogowego i bezpieczeństwa
w ruchu drogowym.

Uczestnicy pokazu mogli praktycznie zapoznać się z procedurami akcji ratowniczych z zakresu: ewakuacji poszkodowanych w wypadku samochodowym z pojazdu, gaszenia płonącego pojazdu oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu bojowego STRAŻY POŻARNEJ OSP w Kruszynie.

Czytaj więcej...

usosweb-white-50
wyszukiwarka_pracownikow
modul_niepelnosprawni
modul_rekrutacja2014_2015
modul_doktoranckie
modul_krk
modul_efekty
modul_english
modul_nauka
modul_cae
modul_shopa
modul_shopa
 

minisumo2.png

Image