• Rekrutacja

  • Badania

  • Kadra

  • Dziewczyny

  • Kwiecień 2017

Podczas Gali Finałowej Forum Ekspansji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, zorganizowanej w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu 30 listopada 2016 roku wyłonieni zostali laureaci 8. edycji konkursu "Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw" oraz 2. edycji konkursu "Lider Eksportu Pomorza i Kujaw".

 

 

 

 

 

Tytuł Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw 2016 w kategorii jednostka badawcza/grupa naukowa otrzymał Zakład Metod Komputerowych Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy za innowacyjne rozwiązanie bezpiecznych konstrukcji wsporczych infrastruktury drogowej. Innowacyjne Rozwiązanie zostało opracowane przez grupę pracowników WIM UTP w Bydgoszczy: dr hab. inż. Dariusz Skibicki, dr inż. Artur Cichański oraz mgr inż. Michał Stopel.

W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymał Instytut Technik Wytwarzania Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy za urządzenie do rozdrabniania plastikowych pojemników i butelek, napędzane fotowoltaicznie.

Innowacyjne Rozwiązanie zostało opracowane przez grupę pracowników WIM UTP w Bydgoszczy: prof. dr hab. inż. Józef Flizikowski, dr hab. inż. Andrzej Tomporowski oraz dr inż. Adam Mroziński. Współautorem patentu jest również dr hab. inż. Marek Macko z UKW w Bydgoszczy.

Była to już VIII edycja konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw organizowana przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. (http://www.forumekspansji.pl). Konkurs skierowany był do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw regionu, przedsiębiorstw akademickich oraz jednostek naukowych/zespołów badawczych mogących poszczycić się sukcesami w opracowaniu lub wdrożeniu innowacji technologii, produktu lub usługi. Oceniane były działania lub wdrożenia powstałe po 1 stycznia 2014 r.

Lista kompletu nagród i wyróżnień

Galeria

Adam Mroziński

usosweb-white-50
wyszukiwarka_pracownikow
modul_niepelnosprawni
modul_rekrutacja2014_2015
modul_doktoranckie
modul_krk
modul_efekty
modul_english
modul_nauka
modul_cae
modul_shopa
modul_shopa
 

minisumo2.png

Image