• Marzec 2017

  • Badania

  • Kadra

  • Dziewczyny

  • Kwiecień 2017

W dniu 18.05.2017r. Zakład Inżynierii Pojazdów z udziałem studentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej specjalności Samochody i Ciągniki oraz członków Koła Naukowego Fanów Motoryzacji zorganizowali na terenie Campusu UTP pokaz:

ratownictwa drogowego i bezpieczeństwa
w ruchu drogowym.

Uczestnicy pokazu mogli praktycznie zapoznać się z procedurami akcji ratowniczych z zakresu: ewakuacji poszkodowanych w wypadku samochodowym z pojazdu, gaszenia płonącego pojazdu oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu bojowego STRAŻY POŻARNEJ OSP w Kruszynie.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów była możliwość czynnego uczestnictwa w miasteczku bezpieczeństwa drogowego, w którym każdy z chętnych mógł osobiście sprawdzić zachowanie i reakcje swojego ciała na symulatorach dachowania pojazdu, zderzenia czołowego i żyroskopu, zaprojektowanych i wykonanych przez studentów i członków koła.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu OSP w Kruszynie, w którym uczestnicy mogli przy użyciu specjalistycznego sprzętu i ubioru wcielić się w rolę ratownika i praktycznie wykonać czynności ratunkowe polegające na otwarciu zakleszczonych drzwi oraz usunięciu dachu zniszczonego pojazdu.

 

Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem a organizatorzy już planują na przyszły rok kolejną edycję pokazów ratownictwa drogowego wraz z nowym konkursem

ARMATAFEST.

Relacja fotograficzna http://www.expressbydgoski.pl/motofakty/aktualnosci/g/pokazy-ratownictwa-drogowego-w-fordonie-zdjecia,12089565,23860549/

 

usosweb-white-50
wyszukiwarka_pracownikow
modul_niepelnosprawni
modul_rekrutacja2014_2015
modul_doktoranckie
modul_krk
modul_efekty
modul_english
modul_nauka
modul_cae
modul_shopa
modul_shopa
 

minisumo2.png

Image