Dyplomy Wzornictwo

Katedra Wzornictwa serdecznie zaprasza w piątek 28 lutego o godz. 18.00 do Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 20, na kolejną, dziesiątą już wystawę prac dyplomowych studentów Katedry Wzornictwa UTP. Ekspozycja ta przybliży wspólne działania studentów i ich opiekunów, powstałe w ostatnim roku akademickim. Zaprezentowane zostaną różnorodne projekty z wielu sfer dizajnu – od mebli, artykułów wyposażenia wnętrz, po tekstylia czy elementy wypełniające przestrzeń publiczną. Każdy z tych projektów, to gotowa i w pełni profesjonalna oferta dla producentów, przygotowana przez młodych projektantów, którzy rozpoczynają dopiero swoją twórczą drogę na rynku. Mimo młodego wieku, mimo niewielkiego jeszcze doświadczenia, są to projekty na wskroś dojrzałe, zawierające w sobie jednak spory ładunek młodzieńczej fantazji i energii. Warto je zobaczyć, warto się im przyjrzeć, warto je też produkować – to uwaga dla producentów! Wystawa projektów dyplomowych odbywa się w ramach czwartej edycji Young4Design, czyli konferencji i wystaw, które są pokazem kreatywności i możliwości studentów oraz absolwentów Wzornictwa bydgoskiej uczelni. Wystawa potrwa do 29.03.2020, a jej kuratorem jest Eliza Sikkora.